Na etapie wypełnienia wniosku

Formularz wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt czasowy przewiduje możliwość wyboru spośród następujących celów pobytu:

Cel pobytu: Wykonywanie pracy

Wybierz ten cel pobytu, jeśli jesteś pracownikiem średnio lub niskowykwalifikowanym i zamierzasz wykonywać w Polsce pracę, która nie jest pracą sezonową, a wykonywanie tej pracy uzasadnia twój pobyt w Polsce przez okres dłuższy niż 3 miesiące. Jeśli jesteś specjalistą, przed wyborem tego celu pobytu sprawdź najpierw, czy spełniasz wymogi do udzielenia Ci zezwolenia na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji (tzw. zezwolenie Blue Card).

Pamiętaj, że w przypadku, jeśli prowadzisz w Polsce działalność gospodarczą lub przebywasz w Polsce m.in. na podstawie wizy wydanej w celu turystycznym lub odwiedzin u rodziny lub przyjaciół, postępowanie w sprawie udzielenia Ci zezwolenia z uwagi na cel wykonywania pracy nie może zostać wszczęte (tj. nie może być prowadzone).

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy i pracę).

Cel pobytu: Wykonywanie pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji

Wybierz ten cel pobytu, jeśli jesteś pracownikiem wysoko wykwalifikowanym (tj. posiadasz wykształcenie wyższe lub co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe odpowiadające temu wykształceniu) i zamierzasz wykonywać pracę specjalistyczną (np. programisty, menadżera itp.), a wynagrodzenie, jakie będziesz otrzymywać za tę pracę przekracza (w uproszczeniu) 150% średniej płacy krajowej. Jeśli nie spełniasz m.in. tych warunków, a zamierzasz wykonywać pracę w Polsce, która nie jest pracą sezonową, wybierz jako cel pobytu „Wykonywanie pracy” lub rozważ wystąpienie o zezwolenie w celu innym niż wykonywanie pracy, jeśli taki istnieje (np. z uwagi na związek małżeński).

Cel dotyczący wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji musi uzasadniać Twoje zamieszkiwanie w Polsce przez okres dłuższy niż 3 miesiące.

Pamiętaj, że w przypadku, jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub przebywasz w Polsce m.in. na podstawie wizy wydanej w celu turystycznym lub odwiedzin u rodziny lub przyjaciół, postępowanie w sprawie udzielenia Ci zezwolenia z uwagi na cel wykonywania pracy nie może zostać wszczęte (tj. nie może być prowadzone).

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji).

Cel pobytu: Wykonywanie pracy przez cudzoziemca delegowanego przez pracodawcę zagranicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Wybierz ten cel pobytu, jeżeli na stałe wykonujesz pracę w kraju swojego pochodzenia lub stałego pobytu i zostałeś oddelegowany (tj. skierowany) przez swojego dotychczasowego pracodawcę, posiadającego siedzibę poza granicami Polski, do pełnienia przez pewien czas obowiązków służbowych na terytorium Polski, w związku z realizacją usługi o charakterze okazjonalnym lub tymczasowym. Przeniesienie do pełnienia obowiązków w Polsce musi uzasadniać pobyt przez okres dłuższy niż 3 miesiące.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy w celu wykonywania pracy przez cudzoziemca delegowanego przez pracodawcę zagranicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej).

Cel pobytu: Prowadzenie działalności gospodarczej

Wybierz ten cel pobytu, jeśli prowadzisz na terytorium Polski jednoosobową działalność gospodarczą (samozatrudnienie) lub w formie utworzonej przez ciebie spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, także w przypadku przystąpienia do takiej spółki lub objęcia/ nabycia akcji lub udziałów spółki.

Wybierz ten cel pobytu również, jeśli zamierzasz wykonywać pracę poprzez:

  • pełnienie funkcji w zarządzie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjnej, która została przez ciebie utworzona lub której udziały lub akcje zostały przez ciebie objęte lub nabyte, lub

  • prowadzenie spraw spółki komandytowej lub komandytowo-akcyjnej przez komplementariusza, lub

  • działania w charakterze prokurenta.

Cel pobytu musi uzasadniać zamieszkiwanie w Polsce przez okres dłuższy niż 3 miesiące.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy w celu prowadzenia działalności gospodarczej).

Cel pobytu: Podjęcie lub kontynuacja stacjonarnych studiów pierwszego stopnia, studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich albo kształcenie się w szkole doktorskiej

Wybierz ten cel pobytu, jeśli rozpoczynasz lub kontynuujesz studia stacjonarne (tj. realizowane w pełnym wymiarze) pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie lub kształcisz się w szkole doktorskiej (ewentualnie na studiach doktoranckich, dopóki takie są prowadzone). W pewnych przypadkach ten cel pobytu obejmuje również kurs przygotowujący do odbycia studiów (co dot. aktualnie wyłącznie obywateli Białorusi).

Zwróć uwagę, że kształcenie na studiach/ w szkole doktorskiej powinno odbywać się w jednostce prowadzącej studia zatwierdzonej przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych lub w jednostce wobec, której nie została wydana decyzja o zakazie przyjmowania cudzoziemców, o ile jednostka ta nie podlega obowiązkowi zatwierdzenia. W przypadku, jeśli rozpoczynasz studia, a uczelnia podlega wymogowi zatwierdzenia i nie została zaakceptowana jako uczelnia, która może prowadzić kształcenie cudzoziemców, lub decyzja o zatwierdzeniu została jej cofnięta, lub została wydana decyzja o zakazie przyjmowania cudzoziemców,  wówczas zezwolenie na pobyt czasowy w celu studiów nie może zostać w takiej sytuacji udzielone. Wówczas wskaż inny cel pobytu na terytorium Polski, jeśli jakiś posiadasz, i wybierz ten cel jako główny cel pobytu w Polsce. Pamiętaj jednak, że jeśli przebywasz w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach (art. 144 ustawy o cudzoziemcach) i zamierzasz kontynuować studia, wydanie takich decyzji po udzieleniu Ci zezwolenia, nie wpływa na możliwość kontynuacji przez Ciebie studiów na danej uczelni i możliwość uzyskania zezwolenia w ww. celu – możesz spokojnie się o nie ubiegać.

Z pojęciem studiów nie należy mylić specjalistycznych kursów, np. MBA, lub studiów podyplomowych, nawet jeśli studia te realizowane są w trybie dziennym na uczelni. Jeśli pobierasz kształcenie na takich studiach, wybierz jako główny cel pobytu: Inne okoliczności oraz wskaż Naukę (np. studia podyplomowe) jako uzasadnienie dla pobytu trwającego dłużej niż 3 miesiące.

Jeśli zamierzasz studiować zaocznie lub też uczyć się lub brać udział w szkoleniu zawodowym, np. w szkołach policealnych, również wybierz Inne okoliczności jako cel pobytu w Polsce, o ile stanowi on twój główny cel pobytu.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy w celu kształcenia się na studiach).

Cel pobytu: Prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych

Wybierz ten cel pobytu, jeśli posiadasz co najmniej zawodowy odpowiadający w Rzeczypospolitej Polskiej tytułowi zawodowemu magistra lub równorzędnemu, umożliwiający ubieganie się o nadanie stopnia doktora, i zamierzasz w Polsce prowadzić badania naukowe lub prace rozwojowe w jednostce naukowej mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zatwierdzonej przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych, a jednostka naukowa zawarła z tobą odpowiednią umowę (w formie umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia lub innej umowy cywilnoprawnej) o przyjęciu Cię do prowadzenia badań naukowych lub prac rozwojowych. Prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych musi uzasadniać pobyt dłuższy niż 3 miesiące.

W przypadku jednak, jeśli zostałeś już przyjęty jako naukowiec w innym państwie członkowskim UE (tj. posiadasz dokument pobytowy lub wizę długoterminową z adnotacją „naukowiec”) i zamierzasz w Polsce prowadzić jedynie część prac badawczych/rozwojowych,  w okresie dłuższym niż 180 dni, ale nieprzekraczającym 360 dni, a prowadzenie tych prac stanowi twój główny cel pobytu w Polsce, wówczas właściwym do wyboru celem pobytu jest „Mobilność długoterminowa naukowca”, a nie – „Prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych”.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy w celu prowadzenia badań naukowych).

Cel pobytu: Mobilność długoterminowa naukowca

Jeśli zostałeś już przyjęty jako naukowiec w innym państwie członkowskim UE (tj. posiadasz dokument pobytowy lub wizę długoterminową z adnotacją „naukowiec”) i zamierzasz w Polsce prowadzić jedynie część prac badawczych/rozwojowych,  w okresie dłuższym niż 180 dni, ale nieprzekraczającym 360 dni, a prowadzenie tych prac stanowi twój główny cel pobytu w Polsce, wówczas wybierz ten cel pobytu.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy w celu mobilności długoterminowej naukowca).

Cel pobytu: Odbycie stażu

Wybierz ten cel pobytu, jeśli w okresie ostatnich 2 lat ukończyłeś studia wyższe lub nadal studiujesz poza Unią Europejską oraz przebywasz w Polsce w celu nabycia wiedzy, umiejętności praktycznych i doświadczenia zawodowego, adekwatnych do dziedziny i poziomu ukończonych lub odbywanych studiów, poprzez wykonywanie zadań zleconych przez organizatora stażu na podstawie zawartej z nim umowy -  z zastrzeżeniem, że wykonywanie tych zadań nie stanowi wykonywania pracy, a organizator stażu został zatwierdzony przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych. Pamiętaj, że m.in. jeśli posiadasz w Polsce zezwolenie Blue Card lub posiadasz zezwolenie w celu wykonywania pracy w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa udzielone Ci jako pracownikowi odbywającemu staż, wówczas organ odmówi Ci wszczęcia postępowania w tym celu. W takiej sytuacji jeśli posiadasz także inny cel pobytu w Polsce wybierz ten cel pobytu jako główny.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy dla stażysty).

Cel pobytu: Udział w programie wolontariatu europejskiego

Wybierz ten cel pobytu, jeśli przebywasz w Polsce jako wolontariusz, tj. w rozumieniu ustawy o cudzoziemcach cudzoziemiec, który ochotniczo i bez wynagrodzenia, z wyjątkiem zwrotu kosztów lub kieszonkowego, wykonuje świadczenia w ramach udziału w programie wolontariatu europejskiego, na rzecz jednostki, która została zatwierdzona przez ministra właściwego ds. wewnętrznych na potrzeby przyjmowania cudzoziemców jako wolontariuszy. Pamiętaj, że m.in. jeśli posiadasz w Polsce zezwolenie Blue Card lub posiadasz zezwolenie w celu wykonywania pracy w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa udzielone Ci jako pracownikowi odbywającemu staż, wówczas organ odmówi Ci wszczęcia postępowania w tym celu. W takiej sytuacji jeśli posiadasz także inny cel pobytu w Polsce wybierz ten cel pobytu jako główny.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy dla wolontariusza ).

Cel pobytu: Pobyt z obywatelem RP

Wybierz ten cel, jeśli pozostajesz z obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej w uznawanym przez prawo związku małżeńskim (co oznacza związek zarejestrowany zgodnie z prawem, niepoligamiczny, heteroseksualny, bez charakteru wyłącznie religijnego, osób posiadających zdolność do zawarcia związku małżeńskiego), związek ten nie został zawarty dla pozoru i uzasadnia pobyt w Polsce przez okres dłuższy niż 3 miesiące, a w przypadku, jeśli aktualnie przebywasz w Polsce na podstawie zezwolenia na pobyt czasowy w celu pobytu z obywatelem RP – także w przypadku owdowienia lub (o ile za pozostaniem w Polsce przemawia za tym twój interes) w przypadku rozwodu lub separacji. Jeśli pozostajesz w związku małżeńskim wyłącznie formalnie, ale okoliczność ta nie uzasadnia twojego pobytu w Polsce oraz brak jest szczególnych okoliczności przemawiających za udzieleniem Ci zezwolenia dla członka rodziny obywatela RP, wówczas wybierz jako cel pobytu cel inny niż pobyt z obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej, o ile taki cel istnieje (np. praca).

Wybierz ten cel także wówczas, jeśli prowadzisz życie rodzinne w rozumieniu Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, sporządzonej w Rzymie dnia 4 listopada 1950 r. (Dz.U. z 1993 r. poz. 284 z późn. zm.), z obywatelem RP zamieszkującym w Polsce (tj. np. w przypadku, jeśli jesteś partnerem obywatela RP lub pozostajesz w związku małżeńskim nieuznawanym przez prawo RP, w tym w związku jednopłciowym).

Wybierz ten cel pobytu również, jeśli zezwolenie ma zostać udzielone małoletniemu dziecku cudzoziemca, który jest małżonkiem obywatela RP posiadającym zezwolenie na pobyt czasowy dla członka rodziny obywatela Rzeczypospolitej Polskiej lub zezwolenie na pobyt stały udzielone w związku z pozostawaniem w związku małżeńskim z obywatelem polskim.

Wybierz ten cel pobytu także wówczas, jeśli wniosek dotyczy:

  • dziecka lub pasierba obywatela RP poniżej 21 roku życia lub które/-y pozostaje na utrzymaniu obywatela polskiego lub jego małżonka, lub

  • rodzica lub macochy/ojczyma obywatela RP, który pozostaje na utrzymaniu obywatela polskiego lub jego małżonka

  • jeżeli ten obywatel polski zamieszkuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i regularnie przemieszcza się z tego terytorium na terytorium innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej w celu wykonywania pracy na terytorium tego państwa, a brak tego zezwolenia uniemożliwiałby korzystanie przez niego ze swobody przepływu pracowników.

Możesz ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na ten cel również jako członek rodziny obywatela polskiego zamieszkującego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i przebywasz wspólnie z tym obywatelem ze względu na zależność finansową od niego lub pozostawanie z nim w gospodarstwie domowym, w kraju, z którego przybyłeś lub poważne względy zdrowotne wymagające osobistej opieki ze strony tego obywatela.

Cel pobytu: Pobyt z cudzoziemcem

Wybierz ten cel, jeśli w ramach procedury łączenia rodzin zamieszasz dołączyć lub przebywać jako członek rodziny z cudzoziemcem zamieszkującym w Polsce na określonej podstawie (np. zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE, w związku z nadaniem statusu uchodźcy lub udzieleniem ochrony uzupełniającej). Zwróć uwagę, że za członka rodziny w tej procedurze uznaje się:

  • osobę pozostającą z cudzoziemcem w uznawanym przez prawo Rzeczypospolitej Polskiej związku małżeńskim;

  • małoletnie dziecko cudzoziemca i osoby pozostającej z nim w uznawanym przez prawo Rzeczypospolitej Polskiej związku małżeńskim, w tym także dziecko przysposobione;

  • małoletnie dziecko cudzoziemca, w tym także dziecko przysposobione, pozostające na jego utrzymaniu, nad którym cudzoziemiec sprawuje faktycznie władzę rodzicielską;

  • małoletnie dziecko osoby, o której mowa w pkt 1, w tym także dziecko przysposobione, pozostające na jej utrzymaniu, nad którym sprawuje ona faktycznie władzę rodzicielską;

  • a w przypadku małoletniego cudzoziemca, któremu nadano status uchodźcy lub udzielono ochrony uzupełniającej, przebywającego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej bez opieki, także jego wstępnego w linii prostej lub osobę pełnoletnią odpowiedzialną za małoletniego zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej.

Ten cel pobytu wybierz także w przypadku małoletniego dziecka cudzoziemca, który przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wizy krajowej lub zezwolenia na pobyt czasowy, jeżeli dziecko to urodziło się w Polsce w okresie ważności tej wizy krajowej lub zezwolenia na pobyt czasowy.

Wybierz ten cel, jeśli zamierzasz ubiegać się o zezwolenie na pobyt czasowy jako członek rodziny obywatela Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Lichtensteinu lub Szwajcarii korzystającego na terytorium RP ze swobody przepływu osób. Zezwolenie może zostać Ci udzielone ze względu na ten cel, jeśli przebywasz wspólnie z tym obywatelem w Polsce ze względu na zależność finansową od niego lub pozostawanie z nim w gospodarstwie domowym, w kraju, z którego przybyłeś lub ze względu na poważne względy zdrowotne wymagające osobistej opieki ze strony tego obywatela.

Jeśli jednak jesteś:

  • małżonkiem obywatela UE lub jednego z ww. państw,

  • dzieckiem lub pasierbem obywatela UE lub jednego z ww. państw w wieku poniżej 21 roku życia lub pomimo przekroczenia 21 roku życia pozostajesz na utrzymaniu tego obywatela

  • rodzicem lub teściem / teściową obywatela UE lub jednego z ww. państw

- pamiętaj, że zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na ww. cel pobytu nie może zostać Ci udzielone, albowiem w Twojej sytuacji zastosowanie mają przepisy dotyczące uzyskania karty pobytu członka rodziny obywatela UE.

Wybierz ten cel także wówczas, jeśli prowadzisz życie rodzinne w rozumieniu Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, sporządzonej w Rzymie dnia 4 listopada 1950 r. (Dz.U. z 1993 r. poz. 284, z późn. zm.), z obywatelem Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii, Lichtensteinu lub Szwajcarii zamieszkującym w Polsce (tj. np. w przypadku, jeśli jesteś partnerem lub pozostajesz w związku małżeńskim nieuznawanym przez prawo RP, w tym w związku jednopłciowym, z taką osobą).

Cel pobytu: Mobilność długoterminowa członka rodziny naukowca

Wybierz ten cel pobytu, jeśli w trakcie pobytu w Polsce zamierzasz jako członek rodziny towarzyszyć naukowcowi korzystającemu lub zamierzającemu korzystać z mobilności długoterminowej naukowca na terytorium RP.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy w celu mobilności długoterminowej członka rodziny naukowca).

Cel pobytu: Okoliczności związane z byciem ofiarą handlu ludźmi

Wybierz ten cel pobytu, jeśli posiadasz zaświadczenie potwierdzające domniemanie, że jesteś ofiarą handlu ludźmi, wydane przez Prokuratora w związku z toczącym się postępowaniem w sprawie o przestępstwo handlu ludźmi, zerwałeś/-aś kontakty z osobami podejrzanymi o popełnienie przestępstwa handlu ludźmi i współpracujesz z organem w tym postępowaniu.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy dla ofiar handlu ludźmi).

Cel pobytu: Okoliczności wymagające krótkotrwałego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Wybierz ten cel, jeśli:

  • jesteś obowiązany/a do osobistego stawiennictwa przed polskim organem władzy publicznej (np. przed sądem w związku z postępowaniem, którym posiadasz status oskarżonego/pozwanego/świadka/pokrzywdzonego, a twoja obecność w Polsce jest konieczna z uwagi na to postępowanie) lub

  • jeśli wymaga tego twoja wyjątkowa sytuacja osobista (np. jesteś hospitalizowany/-a lub których z członków twojej rodziny podlega leczeniu i wymaga twojej opieki, co uniemożliwia Ci powrót do kraju)

  • twojej obecności terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wymaga interes Rzeczypospolitej Polskiej,

- zwłaszcza, jeśli brak okoliczności uzasadniających twój pobyt w Polsce przez okres dłuższy niż 3 miesiące lub / oraz jeśli posiadasz już zezwolenie na pobyt czasowy udzielone ze względu na okoliczności wymagające krótkotrwałego pobytu.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na okoliczności wymagające krótkotrwałego pobytu cudzoziemca na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej).

 Cel pobytu: Przedłużenie pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ze względu na pracę sezonową

Wybierz ten cel pobytu, jeśli wjechałeś/-aś na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie wizy wydanej w celu pracy sezonowej albo w ramach ruchu bezwizowego, w związku z wnioskiem o wydanie zezwolenia na pracę sezonową wpisanym do ewidencji wniosków, o której mowa w art. 88p ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, i zamierzasz kontynuować pobyt w Polsce w celu wykonywania pracy sezonowej, a okoliczność ta uzasadnia pobyt w Polsce przez okres dłuższy niż 3 miesiące.

Pamiętaj, że praca, aby być sezonową:

  • musi być wykonywana na terytorium RP w zakresie działalności określonych w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 90 ust. 9 w/w ustawy, a zatem w zakresie działalności wymienionych w załączniku do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 8 grudnia 2017r. w sprawie podklas działalności według Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), w których wydawane są zezwolenia na pracę sezonową cudzoziemca (Dz.U. z 2017, poz. 2348).{link}

  • Podstawę jej wykonywania stanowi umowa z podmiotem, którego siedziba lub miejsce zamieszkania albo oddział / zakład / inna forma zorganizowanej działalności znajduje się na terytorium RP.

Sprawdź, czy kwalifikujesz się do tego, aby zezwolenie zostało Ci udzielone z uwagi na ten cel (Zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na pracę sezonową).

Cel pobytu: Inne okoliczności

Jeśli żadna z wyżej wymienionych okoliczności nie odpowiada twojemu celowi pobytu, zaznacz tę rubrykę we wniosku oraz w polu poniżej wyjaśnij o jakie okoliczności pobytu chodzi.

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Voluptatum sed necessitatibus in voluptas, laboriosam adipisci aliquam earum libero sapiente