Uprawnienia w sferze legalnego pobytu oraz podróży
W przypadku braku sprzeciwu Szefa UdSC, cudzoziemiec uprawniony jest w okresie objętym mobilnością krótkoterminową w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa (tj. w okresie do 90 dni w dowolnym okresie liczącym 180) do:
wjazdu i legalnego pobytu w Polsce oraz
wielokrotnego przekraczania granicy RP.
Okres ww. mobilności nie może przekraczać okresu ważności posiadanego tytułu pobytowego wydanego przez inne państwo członkowskie UE.
===============================================================================================
Pamiętaj!
Przy wjeździe do Polski na cudzoziemcu, który posiada dokument pobytowy z adnotacją „ICT”, wydany przez inne państwo członkowskie Unii Europejskiej, niebędące państwem obszaru Schengen, spoczywa obowiązek przedstawienia kopii wysłanego zawiadomienia dotyczącego mobilności krótkoterminowej w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa lub pisma jednostki przyjmującej posiadającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w którym podaje się, co najmniej, okres korzystania z mobilności na tym terytorium oraz adres jednostki przyjmującej.
Przedstawienie przy wjeździe do Polski powyższego pisma jednostki przyjmującej posiadającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, nie zwalnia z obowiązku uprzedniego dokonania zawiadomienia o zamiarze korzystania przez cudzoziemca z mobilności krótkoterminowej.
Pozostałe warunki wjazdu, określone w przepisach dorobku prawnego Schengen, mają również zastosowanie.
===============================================================================================
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Voluptatum sed necessitatibus in voluptas, laboriosam adipisci aliquam earum libero sapiente