Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE

Wybierz interesujące cię zagadnienie lub poznaj pełną informację o zezwoleniu.

Decyzja

Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym i jego ewentualnym uzupełnieniu wojewoda orzeka w drodze decyzji administracyjnej o udzieleniu zezwolenia, o ile stwierdzi brak przeszkód do jego udzielenia, w tym oceni, iż wymogi dotyczące zezwolenia zostały spełnione.

Cudzoziemcowi, który uzyskał zezwolenie wydawana jest karta pobytu (więcej w zakładce: „Karta pobytu”). Opłata za wydanie karty pobytu wynosi 100 zł.

Wojewoda wyda decyzję administracyjną o odmowie udzielenia zezwolenia, jeśli stwierdzi istnienie podstawy do odmowy, co w odniesieniu do cudzoziemca może być związane z:

  • niespełnieniem wymogów do zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE, o których mowa w art. 211 ust. 1 ustawy o cudzoziemcach (wymienionych w sekcji "Wymogi"), lub

  • obronnością lub bezpieczeństwem państwa lub ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Od decyzji w sprawie zezwolenia służy odwołanie do Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców (więcej w etapie : „Odwołanie”).

===============================================================================================

Pamiętaj!

  • Zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego UE może zostać cofnięte m.in., jeśli opuścisz terytorium UE na okres dłuższy niż kolejnych 12 miesięcy (24 – w przypadku tzw. mobilnych posiadaczy Blue Card), lub opuścisz terytorium Polski na okres ponad 6 lat.

  • Z dniem uzyskania tego zezwolenia wygasa z mocy prawa (tj. automatycznie) posiadane przez cudzoziemca zezwolenie na pobyt stały.

===============================================================================================

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipisicing elit. Voluptatum sed necessitatibus in voluptas, laboriosam adipisci aliquam earum libero sapiente