1. Brexit – warto uzyskać dokument pobytowy w kontekście EES/ETIAS

    Obywatele Wielkiej Brytanii i członkowie ich rodzin będący beneficjentami Umowy Wystąpienia mogą nadal składać wnioski o wydanie dokumentu pobytowego zawierającego adnotację odnoszącą się do Umowy Wystąpienia (jeśli jeszcze tego nie zrobili).

    #Brexit
  2. Wypełnienie formularza wniosku w MOS

    Przypominamy, po wypełnieniu i zatwierdzeniu wniosku w MOS, wydrukuj wniosek, wypełnij odręcznie część rubryk i podpisz wniosek.

  3. Prace serwisowe na mos.cudzoziemcy.gov.pl

    Informujemy o planowanych pracach serwisowych na mos.cudzoziemcy.gov.pl

  4. Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego – skutki dla sytuacji prawnej cudzoziemców

    Z dniem 31 lipca 2023 r. przestaną obowiązywać specjalne rozwiązania dla cudzoziemców wprowadzone w związku z pandemią COVID-19. Jest to konsekwencja odwołania stanu zagrożenia epidemicznego na terytorium Polski.

    #pobyt czasowy #dla cudzoziemca
  5. Nowy katalog poświadczeń znajomości języka polskiego do postępowań w sprawie udzielenia zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego UE, które nie zostały zakończone do 24 czerwca 2023 r.

    Jednym z wymogów udzielenia zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej jest posiadanie przez cudzoziemca potwierdzonej znajomości języka polskiego na poziomie co najmniej B1. Od 24 czerwca obowiązują nowe regulacje w tym zakresie.

  6. Zmiany w prawie migracyjnym

    W dniu 7 kwietnia 2023 r. wejdzie w życie nowelizacja ustawy o cudzoziemcach oraz niektórych innych ustaw.